Project Description
USCF-235A Refrigerator
| Model: | USCF-235A |
| Cooling system: | compressor |
| Capacity: | 235L |
| Energy class: | A+ |
| Temp.Range(℃): | 0-10/-12-(-18) |
| Door: | single door |
| Product size(mm): | H1410*W550*D568 |
| Packing size(mm): | H1435*W580*D590 |
| N.W./G.W.: | 38/43KGS |
| Refrigerant: | R600A |
| Voltage/Frequency: | 110-240V/50-60HZ |
| Power: | 70W |

